Брекет - системи

Брекет - системи

Неправильный прикус, неровность зубного ряда , щели между зубами. С такими проблемами сталкивались многие. В таких случаях на помощь приходят опытные стоматологи и брекет – системы.

Неправильний прикус, нерівність зубного ряду, щілини між зубами. З такими проблемами стикалися багато. У таких випадках на допомогу приходять досвідчені стоматологи і брекет-системи.

Брекети, брекет-системи або як їх раніше називали ортодонтичні скоби, являють собою ортодоничний пристрій, який регулює становище зубів, у разі якщо вони перебувають не в ряду або при неправильному прикусі.

Брекет-система складається з двох частин: замків, які кріпляться на зуби за допомогою клею, і дуги, яка задає напрямок корекції. Кожен замок має паз, в який входить дуга, де вона замикається і стоїть нерухомо. Замки можуть кріпитися як на зовнішню сторону зубів, так і на внутрішню, в такому випадку брекет-систему називають лінгвальною.

Дуга часто виконується з нітінолу на основі нікелю і титану або сталі. Такі дуги не змінюють свою форму, це прийнято називати пам‘ять форми. Завдяки цьому дуга поступово витягує зуби в необхідний ряд.

Сьогодні найбільш популярними є марки: Damon, BioQuick та лінгвальна система STB. Виконуються вони з металу (титану), композитних матеріалів, кераміки, сапфірів, пластику й полімерів. Зустрічаються системи з декількох матеріалів.

Що стосується способу фіксації, їх всього два: прямий і непрямий. Вони можуть бути внутрішніми або зовнішніми, самолігуючими або класичними. При цьому брекет-система може встановлюватися як на всю щелепу, так і всього на кілька зубів.

Після того, як було досягнуто і зафіксовано потрібний результат, брекет-систему знімають. Як і будь-яке ортодонтичне лікування, виправлення прикусу за допомогою брекетів в середньому займає 1,5-2 роки. Тривалість лікування багато в чому залежить від тяжкості патології прикусу та віку пацієнта, а також від завдань які поставлені на етапі планування ортодонтичного лікування. Перші результати помітні вже через 2-6 місяців.

У період носіння брекетів слід істотно переглянути підхід до чищення зубів. Тривалість чистки істотно зростає, а кількість щіток для зубів стрімко збільшується.

За видами матеріалів, з яких виготовляються брекет-системи, розрізняють:

  1. Металеві — найпоширеніші брекети, дуже міцні та ефективні.
  2. Керамічні: практично непомітні на зубах.
  3. Сапфірові: найміцніші, малопомітні на зубах, не змінюють колір.

Сучасні матеріали, технології і кваліфікація лікарів допоможуть Вам отримати гарну посмішку.Рейтинг
1 отзыв
Записатися на прийом