Пародонтологія

Пародонтологія займається лікуванням і профілактикою захворювань навколозубних тканин. Найбільш частими захворюваннями пародонту є гінгівіт, пародонтоз і пародонтит. Кожне з них в запущеній стадії небезпечне втратою зубів.

Які симптоми повинні послужити приводом для візиту до пародонтолога?

Кровоточивість або набряк ясен, свербіж в яснах, неприємний запах з рота, утворення виразок у ротовій порожнині, поява "кишень" між зубом і яснами, рухливість зубів. Останній симптом, мабуть, найбільш тривожний і найчастіше свідчить про запущеному захворюванні. У такому випадку лікування потрібно починати якомога швидше.

Причини пародонтологічних захворювань

Захворювання навколозубних тканин спостерігаються практично у кожного другого пацієнта стоматологічних клінік.
Причин тому безліч, але найбільш частими залишаються недостатня гігієна ротової порожнини і наявність зубних відкладень - нальоту та каміння.
З інших факторів варто виділити:
- захворювання внутрішніх органів і порушення обміну речовин;
- неправильний прикус (травмуються м'які тканини, порушується функція очищення зубної емалі при жуванні);
- неякісне стоматологічне втручання;
- порушення імунітету, авітаміноз.

Лікування і профілактика

Своєчасне комплексне лікування дає можливість зберегти зуби і повністю відновити пародонт. Дуже велику роль відіграє стадія, на якій пацієнт звернувся за допомогою. На пізніх стадіях парадонтиту, коли процес деформації кісткової тканини вже запущений, може знадобитися хірургічне втручання.

Основа профілактики - регулярна правильна гігієна зубів і ротової порожнини з використанням зубної щітки і зубної нитки, а також професійна чистка зубів в стоматологічному кабінеті раз на півроку.

Записатися на прийом