Чутливість зубів і ясен. Що робити?

Чутливість зубів і ясен. Що робити?

Під час літньої спеки так і хочеться охолодитися, але, буває, варто зробити ковток води або відкусити шматочок морозива, як зуби ніби вибухають від болю. Доходить до того, що навіть вдихаєме повітря викликає неприємні відчуття в зубах. Підвищена чутливість зубів або гіперестезія емалі – дуже поширене явище. Найчастіше ми не надаємо цим відчуттям належної уваги. І дарма, оскільки чутливість зубів може бути як самостійним захворюванням, так і супутнім симптомом при карієсі, ерозії емалі або захворюваннях пародонту.

Які причини чутливості зубів (гіперестезії) і що робити, щоб зменшити дискомфорт від цього?

Механізм виникнення гіперестезії простий: в силу різноманітних причин зубна емаль тоншає, відкриваючи маленькі канальця, розташовані в дентин шарі. Ці канальці ведуть безпосередньо до пульпи і зубного нерву, і, якщо вони оголені, будь-який зовнішній подразник викликає дискомфортні відчуття і біль.

Неправильне харчування не забезпечує організм речовинами і мінералами, необхідними для підтримки нормального стану емалі, а надмірне вживання цукерок, солодкої газованої води і кислих продуктів призводять до порушення PH-балансу і хімічного руйнування захисного шару.

Жорстка зубна щітка і зубні пасти з абразивними елементами механічно ушкоджують емаль, провокують атрофію тканин ясен, в результаті якої може оголитися шийка зуба.

Недотримання правил гігієни при догляді за порожниною рота і несвоєчасне звернення до стоматолога при виникненні проблем із зубами – ще одна причина хворобливої ​​чутливості. Сюди ж можна віднести звичку стискати зуби, гризти нігті і т.д., які призводять до утворення тріщин і порушення цілісності емалі.

Чутливість зубів на холодне-гаряче може бути результатом запалення зубного нерва або пульпи. Якщо біль не проходить протягом декількох днів, ясна опухлі, з‘явився набряк – це ознака абсцесу (серйозного запального процесу) і вам необхідно терміново звернутися до лікаря.

Які методи лікування?

Лікування призначається після визначення причини підвищеної чутливості зубів. Спочатку стоматолог проведе загальний огляд порожнини рота, виявить і усуне пошкодження зубів: дефекти емалі, карієс, пульпіт, зубний камінь. Після цього додасть на зуби ремінералізуючі препарати або спеціальний лак, що закриває мікропори в зубної емалі. Завдяки високому вмісту фтору, вони підвищать поріг чутливості нервових волокон і наситять тканини фосфором, кальцієм і магнієм. Для кращого проникнення лікувальних препаратів в зубні тканини використовується іонофорез – фізіотерапевтичний метод введення лікарських розчинів за допомогою слабких розрядів гальванічного струму. Після цього пацієнт може продовжувати лікування самостійно, за допомогою спеціальних насадок-кап зі знижувальними чутливість речовинами.

Профілактика гіперестезії зубів полягає в наступному:

Повноцінна гігієна порожнини рота, що включає систематичну чистку зубів мінімум 2 рази на день, правильну техніку чистки зубів щітками середньої або м‘якої жорсткості, які не травмують ясна і тканини зуба. При виборі зубної пасти перевагу краще віддавати категорії для чутливих зубів.

Додати в раціон продукти харчування, що містять фосфор і кальцій (20 грам твердого сиру в кінці обіду заповнять добову потребу в цих речовинах), обмежити споживання кислих фруктів, ягід і свіжих соків. Полоскати рот водою після прийому їжі і фруктів.

Систематичне відвідування стоматологічного гігієніста не рідше 2 разів на рік. Гігієніст складе для вас індивідуальну програму профілактики стоматологічних захворювань на рік по догляду за порожниною рота і призначить курс ремінералізуючої терапії для відновлення структури здорової емалі. Для профілактики гіперестезії фахівець допоможе вам підібрати ефективний засіб від чутливості зубів, який надійно захистить вашу зубну емаль від пошкоджень.

Якщо ви відчуваєте гіперестезію емалі, повторювану постійно при прийомі їжі, чищення зубів або диханні, негайно зверніться до стоматолога.

Головне — не бійтеся!

Адже тільки фахівець може грамотно оцінити стан рота, виявити причини появи гіперестезії і скласти план вірного виходу з ситуації, що склалася. Раннє звернення — запорука успішного лікування. І пам‘ятайте, що профілактика — найприємніший метод збереження здоров‘я.Рейтинг
7 отзывов
Записатися на прийом