Особливості дитячої стоматології

Особливості дитячої стоматології

Детская стоматология — это отдельное направление во всей стоматологии. Маленькие пациенты требуют к себе особенного внимания и подхода.

Дитяча стоматологія — це окремий напрямок у всій стоматології. Маленькі пацієнти вимагають до себе особливої уваги та підходу. Всі процеси в юному організмі протікають абсолютно інакше, ніж у дорослої людини і це варто брати до уваги — в тому числі і при лікуванні зубів.

Для лікування дітей є особлива методика, за якою працюють лікарі-стоматологи. Використовуються спеціальні матеріали, ліки і інструменти, які підходять для лікування дітей. Але головну роль відіграє психологічний аспект в спілкуванні лікаря-стоматолога з дитиною. Хороший лікар завжди знайде потрібний підхід до малюка, щоб відвідування стоматологічного кабінету не було травмою. Перший візит до дитячого стоматолога потрібно зробити в два роки. До цього часу, як правило, вже з‘являються всі молочні зуби і лікар зможе визначити можливі порушення, що формуються, і вчасно попередити їх розвиток.

Найбільш поширеним захворюванням у дітей є карієс. Дуже важливо в разі захворювання карієсом своєчасно звернутися до лікаря. Якщо вчасно не зробити цього, то згодом можна не тільки втратити зуб, а й поставити під загрозу поширення карієсу на інші, здорові зуби.

Також особливу увагу необхідно приділити розвитку правильного прикусу. Безумовно, досягнення сучасної стоматології дозволяють виправити прикус і у дорослої людини, але все ж краще про це подбати в дитячому віці.

Ортодонтія займається виправленням прикусу. Саме спеціальні пластинки, брекети і трейнери використовуються в процесі ортодонтичного лікування для формування правильного прикусу у дітей. Завдяки даній системі лікування можна чітко скорегувати положення зубів.

Чомусь, багато батьків вважають, що не варто займатися лікуванням молочних зубів, тому що, вони скоро випадуть, а на зміну прийдуть корінні міцні і постійні зуби. Хвороба молочних зубів практично завжди позначається згодом на корінних зубах, саме тому за молочними зубами потрібен не менше пильний догляд, ніж за корінними. До того ж, у малюків всі процеси в організмі відбуваються набагато швидше, і в такій ситуації маленька каріозна порожнина в молочному зубі може привести до карієсу всього зуба.

Лікування дитячих зубів відбувається із застосуванням новітніх безболісних методів. Але часом буває що, незважаючи на всі зусилля стоматолога створити сприятливу обстановку, діти дуже бояться відвідувати стоматологічний кабінет або з упертості заважають стоматологічному втручанню. Допомогти в цьому випадку може наркоз, який занурить малюка на деякий час в стан сну і допоможе лікарю провести потрібні процедури з лікування або видалення зубів. Лікування під наркозом абсолютно безпечно і дуже ефективно, тому що дозволяє уникнути перенапруги нервової системи дитини, тому батькам не варто хвилюватися з цього приводу.

У дитячої стоматології, на відміну від дорослої, застосовуються зовсім інші матеріали, ліки і інструменти. Дитячий лікар-стоматолог має достатній досвід спілкування з дітьми, розбиратися в дитячій психології і знаходити підхід до будь-якої дитини. Це дуже важливо, тому що перший негативний досвід лікування може принести в майбутньому масу проблем.

Батькам потрібно знати, що починати догляд за ротовою порожниною дитини необхідно вже при появі перших молочних зубів. Коли дитині виповниться 2-2,5 року, йому потрібно буде пояснити, як важливо правильно і регулярно чистити зуби.

Здоров‘я дитячих зубів тісно пов‘язане із загальним здоров‘ям дитини. На прийомі лікарі-стоматологи порекомендують дитині збалансований режим дня, правильне харчування та необхідні мікроелементи й вітаміни. Головним ворогом молочних зубів є велика кількість солодощів. Погана гігієна порожнини рота в поєднанні з неправильним харчуванням неминуче призводить до різних захворювань зубів, а в подальшому до розбалансування всього дитячого організму.Рейтинг
1 отзыв
Записатися на прийом