Жувальна гумка - користь чи шкода

Жувальна гумка - користь чи шкода

Сьогодні важко знайти людину, яка б ніколи не пробувала жувальну гумку. Ставлення до неї у лікарів-стоматологів неоднозначне: деякі вважають її корисною, а деякі шкідливою ​​для зубів. Однак, як і у будь-якого продукту, у жуйки є свої плюси і мінуси.

Користь жувальної гумки:

 1. Усуває неприємний запах з рота і робить дихання свіжим.
 2. При жуванні жуйки в роті виділяється слина, яка має такі властивості як нормалізація кислотно-лужного балансу. Вона сприяє нейтралізації шкідливої ​​для зубів кислоти, яка з‘являється під час їди. Однак, такий ефект досягається в тому випадку, якщо жувальна гумка не містить цукру.
 3. Слина рясно виділяється при жуванні жувальної гумки, змиває з поверхні зубів залишки їжі, в результаті чого знижується ризик появи карієсу зубів.
 4. Процес жування спонукає виділення шлункового соку, внаслідок чого поліпшується травлення в шлунку і знижується почуття переїдання.
 5. Ксилітол, який міститься в багатьох жувальних гумках, знижує кількість накопичених в роті шкідливих бактерій, які викликають карієс.

Шкода жувальної гумки:

 1. При тривалому жуванні жувальної гумки зубна емаль може стати шорсткою і змінити колір.
 2. Шлунковий сік, який виділяється під час жування, може нашкодити, якщо жувати гумку натще.
 3. Тривале жування стомлює щелепи і може привести до перенапруження жувальних м‘язів та хворобливих змін в скронево-нижньощелепному суглобі.
 4. При частому використанні жувальної гумки слинні залози, що виділяють слину, перенапружуються. Якщо постійно жувати жувальну гумку, то з часом зміниться склад слини, може з‘явитися сухість у роті, дискомфорт при пережовуванні їжі і ковтанні.
 5. До складу жувальної гумки часто входять шкідливі компоненти, такі як барвники Е171, Е129, Е132, стабілізатори смаку Е414, Е422, антиоксидант Е321, емульгатор Е322 та інші. Вони негативно впливають на зуби, травну систему, кров і судини.
 6. Не можна використовувати жуйку людям із захворюваннями пародонта та рухливими зубами, оскільки вона дає додаткове навантаження на зуби.

Таким чином, є міфом те припущення, що жувальна гумка відбілює зуби, вона тільки може допомогти позбутися зубного нальоту. Також думка про те, що через часте жування жуйки можуть випасти пломби, абсолютно необгрунтовано. Якщо пломба встановлена ​​якісно, ​​то ніяка жувальна гумка їй не зашкодить.Рейтинг
3 отзыва
Записатися на прийом