Як зберегти здоров'я зубів на десятиліття

Як зберегти здоров'я зубів на десятиліття

Красивая улыбка — это маркер здоровья и привлекательности. И не зря: здоровье зубов и ротовой полости напрямую отражает состояние всего организма человека.

Красива посмішка — це маркер здоров‘я і привабливості. І не дарма: здоров‘я зубів і ротової порожнини безпосередньо відображає стан всього організму людини.

Звичайно, на міцність зубів впливають такі незалежні від нас фактори, як генетика, екологія, вік.

Однак у нас є і ті засоби контролю за здоров‘ям зубів, використовувати які цілком і повністю в наших силах — гігієна і звички харчування.

10 корисних порад, які допоможуть зберегти здоров‘я зубів на довгі роки

Порада перша

Регулярно відвідуйте стоматолога. Практика показує, що для виникнення навіть незначних проблем з зубами потрібно не менше 6 місяців. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що відвідування стоматолога не менше двох разів на рік — оптимальний варіант.

Порада друга

Зуби слід чистити регулярно і правильно. Так можна позбутися від бактерій, які є причиною більшості захворювань зубів і ясен. Бажано після кожного прийому їжі ретельно полоскати рот.

Порада третя

Потрібно правильно вибрати пасту щітку і ополіскувач, щоб користування ними було ефективним, а не приносило шкоди. Зубну пасту повинен порадити стоматолог, виходячи з вашого стану ясен і зубів.

Порада четверта

Слідкуйте за чистотою всієї порожнини рота. Бактерії живуть не тільки на зубах, а й на поверхнях щік, піднебіння, мигдаликів, особливо багато їх на язиці, тому все, до чого можете дістатися, – чистить, використовуючи спеціальні щітки, ополіскувачі.

Порада п‘ята

Зубна щітка у кожного повинна бути своя. До того ж її потрібно тримати чистою і сухою і міняти через 2-3 місяці, оскільки за цей період на ній накопичується багато бактерій.

Порада шоста

Користуйтеся флоссами (зубними нитками), які допоможуть позбутися від бактерій в найбільш недоступних місцях. Використовувати флоси слід після чищенням щіткою і після кожного прийому їжі.

Порада сьома

Обережно використовуйте зубочистки. Зрозуміло, вони «відмінні помічники» при догляді за зубами тоді, коли під рукою немає пасти, щітки і флосса або відсутня можливість пополоскати рот. Однак їх використовувати слід акуратно, щоб не пошкодити поверхню зубів або ясен. Краще віддавати перевагу пластмасовим зубочисткам.

Порада восьма

Оберігайте зуби від цукру і кислоти, а також від різких перепадів температури під час їжі, які дуже шкідливі. Бажано не вживати занадто холодну або занадто гарячу їжу, щоб не виникло мікротріщин в емалі.

Порада дев‘ята

Правильно харчуйтеся, щоб забезпечити наявність в організмі достатньої кількості фтору і кальцію, що відповідають за здоров‘я зубів. Для підтримки належного рівня цих мінералів можна вживати і вітамінно-мінеральні комплекси.

Порада десята

Слід регулювати навантаження на зуби. Не потрібно зубами колоти горіхи, перекушувати нитки, а тим більше відкривати ними пляшки. Небезпечною є звичка сильно стискати зуби, скрипіти ними.

З хорошим доглядом ваші походи до стоматолога будуть тільки плановими і обмежаться простим оглядом.Рейтинг
1 отзыв
Записатися на прийом