Як вибрати зубну пасту. Поради експерта без реклами

Як вибрати зубну пасту. Поради експерта без реклами

Для того щоб зберегти наші зуби належному стані на багато років вперед, необхідно вибрати якісну зубну пасту.

На сьогоднішній день існує безліч зубних паст, в яких використовуються активні речовини, які можливо підходять для одного типу людей, але категорично не підходять іншим.

Щоб грамотно підібрати зубну пасту потрібно відвідати фахівця в галузі стоматології. У деякої кількості людей при огляді можна спостерігати різний наліт і плями на емалі, а також хворобливі і кровоточиві ясна. Всі ці симптоми говорять нам, що вашим зубам і яснам необхідний комплексний захист.

Зараз пасти випускаються в різних упаковках і в різному вигляді: у вигляді крему, гелю, рідини або пасти-ополіскувача. Склад пасти визначає її призначення – вона може бути використана тільки для підтримки стандартної гігієни зубів або з профілактичною, і навіть лікувальною метою.

Гігієнічні пасти

Дорослі гігієнічні пасти надають освіжаючий вплив на порожнину рота, в їх склад входять натрієва сіль, гліцерин, крейда, карбоксімелілцеллюлози, лаурилсульфат натрію, консервант, віддушка і парфумерне масло. У дитячі пасти ще додають харчові есенції і ефірні масла для того, щоб зробити їх більш приємними. Гігієнічні пасти зазвичай універсальні, підходять всім і з них потрібно вибирати ту, яка буде найбільш комфортною для щоденного використання. Однак така паста всього лише підтримує чистоту порожнини рота. Якщо у вас є якісь проблеми з зубами, то ця паста, звичайно, не погіршить ситуацію, але на поліпшення стану сподіватися не варто.

Лікувально-профілактичні пасти

А ось до вибору лікувально-профілактичної пасти варто підійти більш грунтовно. Найкраще, звичайно, звернутися до стоматолога, щоб він, спираючись на стан ваших зубів, порадив пасту, яка підходить саме вам.

Завдяки тому, що ці пасти містять екстракти та олії трав, сольові і фтористі компоненти, антисептики та інші речовини, вони здатні лікувати і запобігати захворюванням, знижувати чутливість, вибілювати і надавати іншу корисну дію.

Спеціалізовані зубні пасти

Багато пасти призначені для профілактики або лікування конкретного захворювання. Якщо у вас проблеми з пародонтом, то слід використовувати протизапальні пасти, що містять рослинні добавки: лаванду, деревій, аїр, шавлію, звіробій, ромашку. Ці добавки зменшують кровоточивість ясен, позитивно впливають на обмінні процеси і стан слизової і пародонту, а також освіжають ротову порожнину.

Деякі пасти містять біологічно активні добавки, ферменти, а також вітаміни E, К, РР, В6 і В3. Ці пасти особливо ефективні при різних хворобах слизової та гінгівіті.

Також існують пасти, які надають протикаріозну і протизапальну дію – для людей, схильних до запалень. Низькоабразивні пасти з хлоридом калію і фтору підходять людям, які страждають підвищеною чутливістю зубів, тобто відчувають біль при попаданні на емаль гарячого, холодного, кислого і солодкого.

Таким чином, пасту необхідно вибирати в залежності від індивідуальних особливостей, а на простих гігієнічних пастах краще зупинятися тільки в тому випадку, якщо у вас немає ніяких проблем з ротовою порожниною.

У першу чергу варто відзначити, що всі сучасні зубні пасти поділяються на три основні категорії: зубну пасту для дорослих і дітей, а також на зубні пасти лікувально-профілактичного характеру. При цьому якщо з лікувально-профілактичними пастами більш-менш все зрозуміло, як з їх змістом, так і з призначенням, то з дорослими і дитячими пастами варто розібратися окремо. Адже ці дві пасти, мають різну абразивність і різний склад. І природно, що в різному ступені впливають на зубну емаль дорослої людини і дитини. Тому, вибираючи пасту для всієї родини, врахуйте ці основні моменти.

Підвівши невеликий підсумок вище перерахованого — незважаючи на величезний перелік зубних паст та інших різних засобів гігієни порожнини рота, краще звернутися до досвідченого стоматолога, і він допоможе підібрати ту зубну пасту, яка буде вам підходити за всіма критеріями.Рейтинг
2 отзыва
Записатися на прийом