Які бувають види зубних протезів

Які бувають види зубних протезів

Сучасні технології зробили зубне протезування зручним і цілком доступним способом вирішення ряду естетичних стоматологічних проблем. Існує велика кількість зубних протезів, що розрізняються як за способом виготовлення і кріплення, так і за типом використовуваного матеріалу. Протезування зубів давно зайняло міцне місце в числі стандартних процедур, що здійснюються в стоматології. Застосування зубних протезів можна віднести до методів лікування, що заіщуються, оскільки ці стоматологічні конструкції, дають можливість відновити зовнішній вигляд зубів і їх основні функції. Це може ставитися як до одного або кількох зубів, так і до цілого зубного ряду.

Види протезування зубів

Зубне протезування прийнято розділяти на два основних види:

  • Знімні протези: протези для декількох зубів, які пацієнт може зняти і надіти самостійно, без допомоги стоматолога.
  • Незнімні зубні протези: закріплюються таким чином, що можуть бути вилучені лише на прийомі у фахівця в разі поломки або закінчення терміну використання.

Види незнімних протезів

У сучасному протезуванні існує кілька видів зубних незнімних протезів, які встановлюються як на жувальні, так і на фронтальні зуби. Розрізняють такі варіанти протезів:

  • Коронки: анатомічно повторюють зуб і встановлюються або на власні зуби, або на вкладки (штифти). Можуть бути виконані з металу, металокераміки, кераміки, польового шпату. Відрізняються естетичністю, особливо якщо мова йде про керамічні протези і достатню міцність. Однак, товщина і вага металокераміки диктують необхідність обточувати зуби.
  • Мостовидні протези, або мости: встановлюються при відсутності декількох зубів одного ряду, рідше одного зуба, і кріпляться до сусідніх зубів. Можлива також опора на імпланти. В цьому випадку навантаження при жуванні поширюється рівномірніше, і не відбувається ослаблення кістки або ясен.
  • Вкладки і вініри: також прийнято вважати різновидом незнімних протезів. Вкладки дозволяють відновити форму і функціональність жувальних зубів при наявності значних каріозних поразок. Вініри ставляться на фронтальні зуби і дають можливість скоригувати форму і колір зуба.

Які види незнімних протезів при конкретному випадку зубопротезування підходять краще залежить від стану зубів, наявності чи відсутності алергічних реакцій.

Види знімних і частічнос‘емних зубних протезів

Знімні протези на даний момент менш популярний варіант протезування зубів, тому що вони відрізняються меншою зручністю в процесі носіння (спостерігається підвищене слиновиділення, проблеми з дикцією, роздратування ясен) і меншим терміном служби. Однак такі протези відносяться до розряду недорогих і дозволяють досить швидко вирішити проблеми значної і навіть повної втрати зубів. Розрізняють такі основні види частично з‘ємних протезів:

  • Нейлонові і акрилові протези: дозволяють вирішити проблему втрати великої кількості зубів. Кріпляться до щелепи за допомогою спеціальних замків, але через достатньої. м‘якість матеріалу (і акрилу, і нейлону) можуть призводити до неправильного розподілу навантаження на зуби.
  • Бюгельні протези – це сучасні частково знімні конструкції, розроблені за спеціальною схемою. Виконані з композитних матеріалів, зручно і непомітно закріплюються в порожнині рота.
  • Повністю знімні зубні протези на даний момент використовуються тільки при повній відсутності зубів, яке зазвичай буває в літньому віці. Вирішуючи поставлені естетичні та функціональні задачі, такий різновид знімних зубних протезів, проте не завжди зручний.


Рейтинг
6 отзывов
Записатися на прийом