Які вибрати коронки

Зубна коронка дає можливість відреставрувати сильно зруйнований зуб, іноді навіть самий безнадійний. Вона повертає зубу первісну форму, функцію та захищає від карієсу. В сучасній стоматології є не тільки міцні та надійні, але й естетичні ортопедичні конструкції, які відповідають навіть найвищим потребам пацієнтів.

Зубні коронки поділяються на види залежно від матеріалу виготовлення. Існують такі види коронок: металеві, металокерамічні, цільнокерамічні, безметалеві коронки, коронки Cerec, створені за допомогою комп‘ютерного моделювання.

Вибір коронки залежить від клінічних показань, бажання пацієнта і ціни.

Види зубних коронок:

  • Металеві коронки. Виготовляється цей вид зубних коронок зі сплавів таких металів як титан, нержавіюча або хромокобальтова сталь. Крім того, є металеві зубні коронки з платини і золота. При цьому вони або повністю зроблені з дорогоцінних металів з домішками, або ж просто з їх напиленням. Однак, виглядають такі коронки не естетично. Вартість металевих зубних коронок найнижча.
  • Металокерамічні зубні коронки. Цей вид зубних коронок поєднує в собі міцність, надійність і естетичність. Усередині конструкція металева, а зовні з кераміки. Головним недоліком таких коронок є те, що при несуттєвому убуванні ясна стає видно металевий ободок. Однак дана проблема легко усувається, якщо використовувати коронку з уступом або замість звичайного сплаву – діоксид цирконію, метал білого кольору.
  • Керамічні коронки для зуба. Являють собою один з найдорожчих та естетичних видів коронок. Крім того, що кераміка дає можливість зробити конструкцію, максимально наближену по прозорості та кольору до природної, вона є самим біосумісним матеріалом. Слід зазначити, що коронки з кераміки без додавання металу відмінно підходять для протезування передніх зубів. Що стосується жувальних зубів, то через недостатню міцність фахівці не рекомендують ставити керамічні коронки на ці зуби.
  • Коронки, виготовлені за допомогою технології Cerec, можуть бути виконані з різних матеріалів і відрізняються швидкістю виготовлення. Таку коронку можна поставити за один день.


Рейтинг
3 отзыва
Записатися на прийом