У чому різниця між пульпітом та періодонтитом

У чому різниця між пульпітом та періодонтитом

Між пульпітом і періодонтитом існує безліч відмінностей, але є у цих двох захворювань одна спільна риса: обох можна легко уникнути, якщо вчасно лікувати карієс.

Пульпіт

Пульпіт – це запалення внутрішньої частини зуба (пульпи), в якій знаходяться нерви, кровоносні судини та інше, що виникло в результаті проникнення мікробів. Основний симптом захворювання – це гострий пульсуючий біль, який часто віддається на щелепу, область вуха та інші ділянки голови. Біль може виникати при впливі температурних подразників і загострюватися вечорами.

Основні методи лікування пульпіту:

  • Консервативний або біологічний, який дозволяє зберегти життєздатність пульпи;
  • Хірургічний, суть якого полягає у видаленні пульпи і заповненні кореневого каналу пломбувальних матеріалів.

Біологічним методом можна вилікувати оборотні запальні захворювання пульпи і травматичний пульпіт у людей з хорошим імунітетом. У всіх інших випадках застосовується хірургічне лікування.

Перед початком лікування лікар робить анестезію, тобто знеболює уражену ділянку. Раніше це робили за допомогою миш”яку, але зараз з”явилися нові препарати, набагато ефективніші. Миш”як застосовується тільки у випадках алергії на всі види сучасних анестетиків.

Отже, лікування пульпіту проводиться в три етапи:

  1. Стоматолог розкриває порожнину в зубі для доступу до запаленої пульпи. Якщо ви при цьому відчуваєте біль, попросіть додати більше анестезії.
  2. Видалення пульпи. Безболісна, але досить тривала процедура. Після видалення пульпи лікар спочатку обстежує і обробляє кореневі канали за допомогою спеціальних інструментів для подальшого заповнення матеріалом пломби.
  3. Пломбування. Лікар пломбує канали та накладає в коронку зуба тимчасову або постійну пломбу.

Етапи лікування пульпіту

Періодонтит

Періодонтит – це запалення кісткової тканини щелепи, що виникло в результаті ускладнення пульпіту. Запалення зачіпає не тільки пульпу, але і кісткову тканину, якою оточений корінь зуба. Залежно від характеру ушкоджень існує кілька видів періодонтиту.

Загострення періодонтиту проявляється в больових відчуттях при натисканні на зуб, вживанні теплої і гарячої їжі, при цьому вони пропадають при прийомі холодної. Вам забезпечений періодонтит, якщо ви не лікуєте пульпіт, а пульпіт, в свою чергу, забезпечений тим, хто не лікує карієс.

Лікування періодонтиту займає тривалий термін і вимагає особливого підходу з боку лікаря, а також спеціальних препаратів, адже інфекція знаходиться в самій кістці.

Стадії лікування періодонтиту

  • Діагностика.   Відома ознака періодонтиту – це сильне руйнування зуба, яке призвело до проникнення інфекції в верхівку кореня зуба і пошкодження кістки щелепи.
  • Розкриття зубної порожнини.   Потім лікар проводить ендодонтичну обробку каналів, тобто звільняє доступ до коріння. Залежно від форми і виду захворювання, зубну порожнину заповнюють ліками і тимчасовою пломбою.
  • Пломбування кореневих каналів і коронки зуба.   По завершенню всіх попередніх процедур лікар накладає тимчасову або постійну пломбу.

Несвоєчасне лікування періодонтиту стає приводом для видалення зуба, виникнення небажаних утворень всередині кістки, а також призводить до остеомієліту (розплавляються щелепи).

Будьте пильні і лікуєте захворювання зубів вчасно, не чекайте моменту, коли єдиним виходом залишиться видалення зуба!Рейтинг
1 отзыв
Записатися на прийом