Чи шкідлива кава для здоров'я зубів

Чи шкідлива кава для здоров'я зубів

Багато хто з нас не уявляє без кави свій сніданок і подальший день. Кава буває різною – звареною в турці, в різних кавоварках, в кава-машинах, розчинна, з молоком або вершками, зі спеціями, сиропом, морозивом тощо. Однак, багатьох людей, які люблять цей напій, хвилює питання, чи шкідлива кава для здоров‘я зубів?

Значна частина стоматологів вважає, що вживання кави має як позитивні, так і негативні сторони.

Основна користь кави для зубів полягає в тому, що цей напій запобігає розвитку карієсу. Фітонциди, які містяться в каві, вбивають хвороботворні мікроби. При цьому потрібно зазначити, що це відбувається в тому випадку якщо пити каву в чистому вигляді. Також кава запобігає виникненню ракових захворювань ротової порожнини. При регулярному вживанні кави знижується ризик розвитку ракового захворювання на 30%.

Крім того, кава має і негативні властивості. Вона робить негативний вплив на колір зубної емалі. Ті, хто любить каву і сигарети, досить часто відвідують стоматолога для проведення процедур гігієни та відбілювання. Якщо часто пити каву, зуби будуть мати жовтуватий відтінок. Не можна пити каву на морозі, оскільки різниця між температурою напою і навколишнього середовища, руйнує зубну емаль. А вживання напою з вершками і цукром посилює утворення зубного каменю.

Слід зазначити, що, як і інші напої, кава, тим чи іншим чином впливає на зуби, однак, при регулярному і правильному догляді за ними вона не принесе шкоди.Рейтинг
1 отзыв
Записатися на прийом