Що робити якщо ріжеться зуб мудрості

Що робити якщо ріжеться зуб мудрості

Зуби «мудрості» – так називають в народі багатокореневі зуби, бо вони виростають в останню чергу і в зрілому віці. Стоматологи називають такі зуби «третіми молярами», «вісімками». Але незалежно від назви, з ними найчастіше можуть виникнути проблеми.

Що робити, якщо ріжуться зуби «мудрості»?

У зв‘язку з тим, що сучасні люди вживають тільки продукти, схильні до термічної обробки, розміри щелепи в процесі еволюції людини отримали значні зміни і зменшилися. В результаті зуби «мудрості» в багатьох випадках не можуть розміститися там, де їм належить, тому що для вісімок просто не вистачає місця, і вони починають рухати інші зуби або рости убік, всередину. Все це доставляє нестерпний біль.

Якщо вночі нестерпно розболівся зуб мудрості, можна звернутися в цілодобову клініку або прийняти знеболюючий препарат і прополоскати рот содовим розчином.

Крім того, дуже часто зуби «мудрості» не можуть прорізатися, що також призводить до больових відчуттів. В цьому випадку слід звернутися до стоматолога, і лікар вирішить питання про подальші варіанти дій.

Деяким пацієнтам достатньо просто підрізати «капюшон» зуба і всі больові відчуття відразу ж зникають, а треті моляри безперешкодно виростають. Але такий результат подій відбувається в кращому випадку. Якщо зуб «мудрості» зрушує інші зуби або зростає в неправильному напрямку, його доводиться видаляти.

Приймати знеболюючі препарати, полоскати рот відварами трав або антисептиками при наявності ретінірованного зуба мудрості абсолютно марно. Біль буде проходити лише на короткий проміжок часу, після чого доведеться знову пити знеболюючі препарати.

Відомо, що у кожної людини свій поріг чутливості, тому вкрай небажано пропустити час початку можливого розвитку запального процесу.

Тому ми рекомендуємо не чекати і звертатися за консультацією до лікаря-стоматолога хірурга. Висококваліфікований фахівець зуміє професійно оцінити ситуацію, що склалася, і усунути причину виникнення болю.Рейтинг
2 отзыва
Записатися на прийом