Як правильно доглядати за брекетами?

Як правильно доглядати за брекетами?

В последнее время брекет-системы приобретают все большую популярность. Это эффективный способ исправить кривизну зубов и дефект прикуса, который доставляет не только психологический дискомфорт, но и наносит вред здоровью.

Останнім часом брекет-системи набувають все більшої популярності. Це ефективний спосіб виправити кривизну зубів і дефект прикусу, який доставляє не тільки психологічний дискомфорт, а й завдає шкоди здоров‘ю. Тому багато людей стали вдаватися до їхньої допомоги, незалежно від віку. Ті, хто носить брекети, знають, що в цей час, потрібно ретельно стежити за гігієною порожнини рота. Інакше бактерії, що зібралися в непрочищених ділянках зубів, можуть зробити свою «чорну» справу і пан Карієс з містером Пародонтозом з радістю почнуть оглядати свої майбутні володіння. Якщо Ви встановили брекети, то потрібно уважно вивчити правила догляду за ними. Ці системи вимагають дбайливого ставлення до себе.

Щодня необхідно дотримуватися таких правил:

 • Ретельно вичищати систему брекетів з усіх боків після кожного прийому їжі;
 • Полоскати рот водою кілька разів на день для вимивання залишків їжі;
 • Контролювати розташування брекетів під час чищення, навіть незначний зсув здатний порушити виправлення прикусу;
 • Уникати під час догляду різких механічних дій;
 • Щомісяця вдаватися до послуг професійної стоматології в умовах клініки.

Як правильно доглядати за брекетами?

Ортодонтична зубна щітка, щетинки якої вирізані у вигляді букви V. Коротка частина цих щетинок, що знаходиться в середині щітки, допоможе ефективно очистити брекет-систему, а довга – ділянки зубів та ясен. Бажано, щоб шийка у щітки була довгою і вузькою, щоб дістатися до самих важкодоступних ділянок ротової порожнини. Також потрібно стежити за тим, щоб щітка була зручною для утримання в руці, тоді чистка брекетів буде найбільш ефективною.

Флоси, які очищають простір між ортодонтическими конструкціями та міжзубними проміжками. Можна використовувати прості зубні нитки, але краще звичайно спеціально розроблені для випадку носіння брекетів. Зазвичай такі флоси складаються з трьох частин: тверде волокно, «губчасте» волокно і звичайна нитка. Перша частина допомагає ввести нитку під брекет-систему, губчаста частина видаляє наліт і залишки їжі, а проста нитка очищає ділянки між зубами і яснами.

Міжзубний набір зі спеціальними йоржиками. Він буде дуже корисний, тому що гарантує глибоке очищення навколо цих конструкцій і широких міжзубних проміжків. Зазвичай ці набори мають кілька змінних йоржиків – циліндричний та конічний. Перший – для вузьких зубних проміжків, другий – для більш широких.

Лікувально-профілактичні зубні пасти та ополіскувачі, які підходять саме вам, допоможе вибрати ваш стоматолог. Доведеться бути частим гостем в його кабінеті і ретельно виконувати всі рекомендації, якщо хочете, щоб брекети не заподіяли шкоди замість користі. Важливо, щоб ви не ставилися до брекетів, як до пристрою, який щодня псує вам життя. Адже це ваш помічник в досягненні красивої посмішки і привабливості.

Поради по харчуванню при носінні брекет-системи

Носіння брекет-системи потребують відмови від багатьох чинників, до чого, можливо, ви дуже звикли, але, повірте, воно того варто. Нехай не вийде більше погризти в задумі сухарики, горішки, з насолодою пожувати іриску або жувальну гумку, але зате попереду вас чекають рівні зуби і правильний прикус. А зараз більш детально про те, що не слід вживати в їжу, щоб не було зайвих проблем і не довелося бігти зайвий раз до стоматолога.

Що з їжі може принести неприємності?

 • Бублики, сухарі, горіхи можуть зламати дугу брекетів і зірвати замочки;
 • Чіпси, печива, вафлі можуть прилипнути так, що потім дуже складно буде очистити;
 • Іриски, карамель, льодяники та інші солодощі такого виду, створюють дуже сприятливі умови для бактерій, які можуть стати причиною неприємного запаху з рота і розвитку різних хвороб ротової порожнини;
 • Жувальні гумки «обліплять» брекети, і дуже важко буде очистити;
 • Також не варто гризти олівці, ковпачки від ручок та інші жорсткі предмети, так як це теж може спричинити неприємні наслідки у вигляді відколу брекетів.
 • Тверді овочі і фрукти, такі як яблуки, груші, морква, огірки перед вживанням потрібно різати на дрібні шматочки.

Обережно!

Потрібно стежити за температурою всієї їжи, яку ви вживаєте. Перепади температури від надмірно гарячих до дуже холодних страв, можуть зіпсувати дріт ортодонтичного пристрою, або привести до відклеювання замків.

Пам‘ятайте!

Хороший догляд за брекетами, допоможе уникнути вам багатьох ускладнень в період лікування, таких як карієс, пародонтоз та інших малоприємних захворювань ротової порожнини. Зате, після всіх старань і поневірянь, ви отримаєте заслужений приз – сліпучу посмішку. Успіхів Вам і терпіння!Рейтинг
5 отзывов
Записатися на прийом