Як розвивається карієс

Про карієс чула кожна людина, але розуміння цього терміну може бути різним. Фахівці називають карієсом процес руйнування твердих тканин зуба (емалі та дентину) під впливом кислот, які є продуктами життєдіяльності мікроорганізмів порожнини рота.

Через що з‘являється карієс?

В 80% випадків причиною виникнення карієсу стає недостатня гігієна порожнини рота, а на решту 20% позначаються спадкова схильність, стан імунітету, вміст фтору в питній воді, особливості харчування. Якщо догляд за зубами здійснюється неправильно і нерегулярно, в міжзубних проміжках залишаються шматочки їжі, а на самих зубах накопичується наліт, що складається з шкідливих мікробів. Приблизно половина цих мікробів – стрептококи, що виробляють молочну кислоту. Дана речовина провокує демінералізацію емалі, через що і утворюється карієс.

Як розвивається карієс і коли потрібно починати його лікувати?

Каріозний процес не буває блискавичним.

Карієс розвивається поетапно:

  • Все починається з того, що деминерализованная емаль стає більш пухкою. Помітити це досить складно: певні ділянки просто стають трохи світліше, тому цю стадію називають карієсом білої плями. Іноді ці білі плями темніють під впливом фарбувальних речовин, що містяться в їжі або напоях. Біль на цьому етапі – явище рідкісне, однак, починати лікування карієсу вже час.
  • Якщо ж воно не проводиться, карієс переходить в поверхневу стадію, тобто сильніше руйнує емаль, але поки не йде глибше.
  • Наступною сходинкою при відсутності належного лікування є середній карієс. Зруйнована емаль вже не є перешкодою для бактерій, які роз‘їдають дентин. Процес прискорюється.
  • За середнім карієсом слідує глибокий – дентин руйнується настільки, що у пацієнтів з‘являються хворобливі відчуття при впливі механічних, хімічних і температурних подразників.

Якщо пацієнт не звертається вчасно за лікуванням карієсу до фахівця, хвороба переходить в пульпіт, а потім і періодонтит, що може привести до повної втрати зуба.Рейтинг
2 отзыва
Записатися на прийом