Яка їжа шкодить здоров'ю зубів

Яка їжа шкодить здоров'ю зубів

С самого раннего детства нам прививают привычку тщательно заботиться о состоянии зубов.

З самого раннього дитинства нам прищеплюють звичку ретельно дбати про стан зубів. Однак, у багатьох людей, незважаючи на те, що вони чистять зуби регулярно двічі на день, розвиваються стоматологічні захворювання зубів і ясен. Справа в тому, що на стан зубів впливають різноманітні фактори:

  • якість зубної пасти та щітки,
  • спадковість,
  • хронічні захворювання,
  • харчування.

Важливу роль відіграє раціон харчування: є продукти, які несуть користь здоров‘ю зубів, а є, які на ньому позначаються негативно.

Поговоримо більш детально про продукти, які негативно впливають на здоров‘я зубів.

Стоматологи виділяють продукти, які найбільш сильно шкідливо впливають на порожнину рота.

Також підвищеною кислотністю володіють оцет, всі цитрусові і помідори (як свіжі, так і у вигляді соусу або супу). Найкраще вживати їх в їжу в компанії багатоскладних збалансованих страв.

  • Солодощі. Недарма нам усім з дитинства твердять, що солодощі шкідливі для зубів. Це не бабусині страшилки, а цілком доведений науковий факт. Справа в тому, що цукерки і тістечка створюють в ротовій порожнині сприятливе середовище для розмноження гнильних бактерій. А ті, в свою чергу, пошкоджують зубну емаль і призводять до виникнення карієсу. Саме тому ласуни повинні частіше полоскати рот, чистити зуби і навідуватися до стоматолога, ніж любителі огірків, капусти і моркви.
  • Кислі продукти (вони ж продукти з низьким рівнем рН) – найшкідливіші продукти для зубів в цілому і емалі зокрема. У групі ризику – газована вода, кава і вино (особливо червоне і сухе). Два останніх ще й фарбують зуби в малопривабливий колір.
  • Крохмалисті продукти створюють сприятливе середовище для нальоту. Такі продукти, як хліб, сухарики, чіпси, картопля-фрі, кренделі і макаронні вироби, як правило, залишаються в роті надовго, так яктому що з легкістю прилипають до зубів і застряють між ними, служачи джерелом харчування для мікроорганізмів. Крім того, варто враховувати, що в ході попереднього процесу травлення, який починається вже в роті через ферменти в слині, навіть несолодкі крохмалисті продукти починають перетворюватися в цукор.

Після вживання шкідливих для зубів продуктів прополощіть рот водою, для припинення руйнівного впливу їжі на них.Рейтинг
1 отзыв
Записатися на прийом