Лікування і профілактика карієсу під час вагітності

Лікування і профілактика карієсу під час вагітності

Під час вагітності жінка несе відповідальність за здоров‘я майбутнього малюка і за свій організм. Будь-яка хвороба майбутньої мами може негативно позначитися на дитині. Організм вагітних різко змінюється: відбуваються зміни в гормональному балансі, збільшується потреба в мікроелементах, підвищується вразливість, що може відбитися на стані зубів. Багато вагітних не бажають йти до стоматолога, вважаючи, що лікування принесе шкоду дитині. Але пломбування не шкодить майбутній дитині, а не вилікуваний карієс може привести до суттєвих проблем.

Лікування карієсу в першому триместрі вагітності небажано. Якщо жінка не відчуває сильного болю, то краще відкласти похід до стоматолога до другого триместру. Якщо вагітну турбує сильний зубний біль, пов‘язаний з ускладненням карієсу – періодонтит або пульпіт, то варто звернутися до стоматолога. Але потрібно попередити лікаря про вагітність. Другий триместр — цей період вагітності називають «плодовим». У цей час дитина посилено зростає. Імовірність несприятливого впливу лікування зубів на розвиток плода значно знижується. Не варто забувати, що при лікуванні зубів можуть бути використані антибіотики та інші препарати. Їх вживання має бути мінімізовано. Досвідчені лікарі використовують лікарські засоби, які дозволені вагітним жінкам.

На сьогоднішній день лікування карієсу у вагітних не становить особливих труднощів. Найчастіше воно проводиться навіть без анестезії. Доктор механічно (бормашиною) видалить всі зруйновані тканини зуба і поставить пломбу на ваш вибір, тут немає абсолютно ніяких обмежень. Світло, що випромінюється ультрафіолетовою лампою при установці пломби, не представляє жодної небезпеки, ні для мами, ні для майбутньої дитини. Але, якщо анестезія буде потрібна, то це абсолютно нормально і не є великою проблемою. Сьогоднішні анестетики мають виключно місцеву дію, не проникаючи через плацентарний бар‘єр, а значить, безпечні для дитини, до того ж в них знижена концентрація судинозвужувальних засобів, а в деяких вони взагалі відсутні. Тому якщо лікування зубів доставляє вам біль, не варто терпіти, краще уникнути такого стресу, скориставшись сучасною анестезією.

Основні заходи профілактики карієсу:

  • правильний і регулярний догляд за порожниною рота;
  • корекція харчування – зменшення в раціоні цукру і вуглеводів;
  • використання зубних паст з вмістом фтору;
  • правильне чищення зубів і використання зубної нитки;
  • регулярне ополіскування рота;
  • профілактичний похід до стоматолога не рідше двох разів на рік.

Ми рекомендуємо подбати про зуби заздалегідь, ще на етапі планування вагітності. Це допоможе уникнути майбутніх проблем, пов‘язаних з лікуванням карієсу, вже під час очікування Вашого малюка.Рейтинг
1 отзыв
Записатися на прийом