Профілактика захворювань зубів та ясен

Профілактика захворювань зубів та ясен

Здорові зуби — це один з важливих показників загального здоров‘я організму. Він вказує на нормальний баланс всіх вітамінів і мікроелементів. Порожнина рота — це дзеркало організму. Крім того, приваблива усмішка важлива для нормального спілкування. Для цього всі зуби повинні бути доглянутими, білими і рівними. Але, на жаль, цим може похвалитися далеко не кожен.

Важливо!

Звичайно багато поспішать списати всі зубні проблеми на погану генетику, екологію, вічні стреси і т.і. Але без своєчасних заходів з профілактики захворювань зубів обійтися неможливо.

Профілактика і гігієна зубів і порожнини рота передбачає правильну чистку з використанням якісної зубної щітки і пасти, а також видалення нальоту і регулярний профілактичний огляд у стоматолога один раз на 6 місяців.

Поради з догляду за порожниною рота і профілактики хвороб зубів

  • Зуби потрібно чистити не менше 2 разів на день – вранці і ввечері. Однак, і перестаратися не треба, тому що занадто часта і активна чистка може пошкодити емаль зубів і поранити ясна. Також протягом дня в ротовій порожнині накопичуються залишки і мікрочастинки їжі, тому бажано після кожного прийому їжі робити полоскання звичайною водою.
  • Крім зубів слід чистити й язик, хоча багато людей цей процес ігнорують. На його поверхні також накопичуються бактерії як на яснах і зубах. Зараз багато виробників зубних паст і щіток пропонують універсальні вироби, які мають дві різні поверхні – для чищення зубів і язика. При відсутності окремої приналежності можна скористатися і звичайною щіткою.
  • Вибір зубної щітки повинен бути заснован за певними умовами. Річ у тому, що при виконанні гігієнічних процедур перед людиною стоїть два завдання – очистити порожнину рота і помасажувати ясна для поліпшення кровотоку та обмінних процесів. Занадто жорсткі щітки можуть пошкодити слизову ротової поверхні та емаль, а надто м‘які вироби не в змозі впоратися зі своїми прямими завданнями. Отже, в важкодоступних місцях скупчуються мікроби, це веде до утворення зубного каменю, карієсу і різних запалень. Також слід врахувати той факт, що зубна щітка приносить користь тільки перші 2 місяці використання, після чого її потрібно обов‘язково міняти на нову.
  • Дуже важливо ретельно пережовувати їжу, тому що цей процес не тільки покращує травлення, але і сприяє тренуванню м‘язів обличчя і механічному очищенню зубів.
  • Тверді фрукти та овочі повинні бути обов‘язково в щоденному раціоні, тому що вони сприяють очищенню зубів. Яблука, морква, редька, огірки – все це сприятливо позначається на здоров‘ї порожнини рота.
  • Зміцнювати зуби потрібно в будь-якому віці, але особливо актуально це під час вагітності. Спостереження і лікування у хорошого стоматолога допоможе не тільки зберегти зуби, але і запобігти виникненню зубного каменю.
  • З самого раннього віку необхідно привчати дітей до правил гігієни ротової порожнини. Спочатку нехай малюк чистить зуби спеціальною дитячою щіткою без пасти з маминою допомогою. Згодом він зможе робити це самостійно під наглядом дорослих.
  • Своєчасно видалені зубні камені і наліт при професійній гігієні у лікаря-гігієніста є хорошою профілактикою хвороб зубів.
  • Відвідування стоматолога має здійснюватися регулярно навіть при відсутності будь-яких скарг.

Пам‘ятайте!

Наше здоров‘я і здоров‘я наших зубів залежить виключно від нас самих і якщо дотримуватися всіх порад і рекомендацій, то ми зможемо дуже довго насолоджуватися нашою здоровою і бездоганною посмішкою!Рейтинг
2 отзыва
Записатися на прийом