Вініри. Етапи установки вінірів

Вініри. Етапи установки вінірів

В современной жизни все больше людей стало уделять внимание своему внешнему виду. Красивая, белоснежная улыбка никогда не останется без внимания, именно для этого появились виниры.

У сучасному житті все більше людей стало приділяти увагу своєму зовнішньому вигляду. Красива, білосніжна посмішка ніколи не залишиться без уваги, саме для цього з‘явилися вініри.

Що ж таке вініри в стоматології і для чого вони потрібні? Вініри — це тонкі (близько 0,3-0,5 мм) пластинки з кераміки, фарфору або композиційних матеріалів, які лікар за допомогою сучасних засобів прикліює на фронтальну поверхню зуба з метою реставрації. Тонкий фарфор, прикріплений до зуба, стає надзвичайно міцним та чудово тримається.

Основними функціями вінірів є: відновлення емалі зубів; коригування проміжків між зубами; також їх використовують, щоб захистити від руйнування зуби зі сколами; реконструювати форму зуба; надати естетичний вигляд.

За допомогою вінірів можна відновити форму одного або декількох зубів, їх колір. Однак, на відміну від протезування коронками, вініри встановлюються тільки на частину зубної поверхні (на фронтальну поверхню та ріжучий край).

Найчастіше мікропротезування вінірами виконується для досягнення ідеальних естетичних характеристик зубів, розташованих в лінії посмішки. Саме вініри можуть зробити нам ту «голлівудську посмішку», про яку ми стільки чули або хотіли мати.

Установка вінірів:

Процес виготовлення і установки вініра здійснюється в кілька етапів. Під час першого відвідування лікар проводить підготовку до мікропротезування.

  1. Спільно з пацієнтом стоматолог вибирає колір майбутнього вініра, використовуючи для цього спеціальну шкалу.
  2. Далі зуб препарується під вінір. На даному етапі на фронтальній поверхні зуба зішліфовивають емаль на товщину майбутнього вініра. Обсяг тканин, що зішліфовують, становить 0,5-1,5 мм в залежності від клінічного випадку.
  3. Зняття зліпка з препарованого зуба. Саме по ньому далі робитиметься вінір.
  4. Після цього на зубі фіксується тимчасовий вінір з композиційного матеріалу, що необхідний для захисту обточеного зуба та заповнення естетики на час виготовлення вініру в лабораторії.
  5. Наступний етап – лабораторний. Використовуючи знятий зліпок з зуба пацієнта, в зуботехнічній лабораторії виготовляють точну модель з гіпсу, за допомогою якої роблять безпосередньо сам вінір. Залежно від обраного типу вініра та методу виготовлення, конструкцію відливають з пресованої порцелянової маси або фрезерують цирконієві заготовки з подальшим нанесенням кераміки.
  6. І останній етап – фіксація вініра. Коли конструкція буде готова, пацієнт знову приходить у клініку, де йому знімають тимчасовий вінір та за допомогою композитного клею фіксують постійний.
  7. Готові протези після примірки та коригування (якщо вона потрібна) поліруються і шліфуються.
  8. Здійснюється фіксація вінірів на зубах.

Якщо робота виконана якісно, то в ротовій порожнині вінір досить складно буде відрізнити від натуральних зубів пацієнта. Матеріал для вінірів повинен бути дуже якісним і вся робота проходить на сучасному обладнанні. На консультації лікар розповість всі подробиці установки вінірів і відповість на всі Ваші запитання.Рейтинг
3 отзыва
Записатися на прийом